telefon02  

İMPLANT

imagekolaj02

Travma ya da çürük nedeniyle kaybedilen dişlerin yerine estetik ve fonksiyon sağlamak amacıyla  uygulanan  titanyum yapay diş köküne implant denir.

İmplant uygulaması günümüzde çok basit ve ağrısız bir uygulamadır. Dolgu veya diş çekimi için gereken miktarda lokal anestezik
enjeksiyonu ile bölge uyuşturulur. Her implant yerleştirmesi için ortalama 15 dakikalık bir süre yeterlidir. Cerrahi işlem sonrası ciddi bir kanama ve şişlik sözkonusu olmamakla birlikte dikkat edilmesi gereken, implant cerrahisi sonrasında işlem yapılan bölgeye hekiminizin önerisi doğrultusunda belirli aralıklarla soğuk uygulamasının yapılması ve cerrahi işlem sonrası verilen ilaçların düzenli kullanılmasıdır. Bu, ödem gelişimini ve oluşabilecek şişliği engelleyecektir.

Diş implant uygulamalarındaki başarıyı etkileyen en önemli kriterlerlerden bir diğeri de uygulanan implantın markasıdır. Günümüzde dünyada ve Türkiye’de uygulanan yüzlerce marka implant vardır. İmplant teknolojisindeki yeni cihazlar sayesinde artık tüm şirketler yeni markalar üretmeye başlamışlardır. Hastaların tercih yaparken göz önünde bulundurmaları gereken faktör implantın ömür boyu garantili bir firma tarafından üretilmesi gerekliliğidir.

  • Diş implantları özel bir bakım gerektirmez.
  • Doğal dişlerimizi nasıl düzenli fırçalıyorsak aynı şekilde implant yapılan bölgeyi de fırçalamalıyız.
  • Diş implantları için en önemli işlem diş ipi veya arayüz fırçası kullanımıdır, diş ipleri ve arayüz fırçaları ile kaplamaların aralarını temizlemek bakteri oluşumunu ciddi oranda engelleyecektir.
  • Ağız suları yani gargaraları kullanmak, ağız hijyenine katkı sağlayacaktır.
  • Düzenli bir ağız ve diş bakımı ve rutin diş hekimi kontrolleri ile implantlarınızı yıllar boyu güvenle kullanabilirsiniz.

logolAR

 

Diş hekimi Dr. Murat Öğretici Çekmeköy bölgesinde ve tüm Anadolu yakasında diş hekimliği hizmeti vermektedir. Profesyonel hekimliği ve son teknoloji diş tedavi cihazları ile çözüm üretmektedir.

Sosyal Medya:

    

İletişim

MEHMET AKİF MAH. ŞAHİNBEY CAD. NO:73 NİSA APT. KAT:2 D:3 (ÇEVİKLER ALIŞVERİŞ MERKEZİ ÜSTÜ)

hekimurat(@)gmail.com
 (0216) 639 1516
 Çekmeköy / İSTANBUL